Trójmiasto dla miłośników przyrody – co warto zobaczyć?

Biedronka wisząca na źdźble trawy

Jeśli lubisz rośliny i zwierzęta, z pewnością zauważyłeś, że w wielkich miastach trudno jest znaleźć miejsca, które pozwoliłyby cieszyć się otaczającą nas naturą. Tereny zielone zazwyczaj położone są z dala od centrów miast, a dotarcie do nich może wymagać nie lada wycieczki. Pod tym względem Trójmiasto jest miejscem zupełnie wyjątkowym, oferującym bliskość przyrody na wyciągnięcie ręki.

Parki Gdańskie

Najbardziej znane gdańskie parki, to Park Oliwski i Park Ronalda Reagana. Oba położone są w jednych z najbardziej atrakcyjnych dzielnic miasta – pierwszy w Oliwie, natomiast drugi na Przymorzu. Oba rejony są doskonale skomunikowane z resztą metropolii, i oba są na swój sposób niezwykłe.

Park Oliwski to przede wszystkim miejsce miłych spacerów, w którym podziwiać można przepiękne aranżacje roślinne i urokliwe alejki, a także poznać kawałek historii regionu. W Parku Reagana można natomiast spokojnie pobiegać, pojeździć na rowerze, czy powylegiwać się na ogrzanym promieniami Słońca trawniku.

Oprócz powyższych, warto wspomnieć o Parku im. Jana Pawła II, Parku Steffensa, i Parku Akademickim.

Zoo w Oliwie

Gdański ogród zoologiczny to największy tego typu obiekt w Polsce. Swoją działalność rozpoczął w 1954 roku i od tego czasu realizuje programy mające na celu zachowanie światowej bioróżnorodności. W Zoo znalazły swoje miejsce: 51 gatunki ssaków, 38 gatunki ptaków, 10 gatunków gadów i 3 gatunki płazów. Oprócz wybiegów ze zwierzętami, w ogrodzie przejechać można się kolejką retro, pogimnastykować się w parku linowym, a także smacznie zjeść.

Tygrys w zoo patrzący się w obiektyw

Papugarnia w Gdańsku

Ara zielona patrząca się w obiektywPapugarnia to miejsce, które przypadnie do gustu każdemu – możliwość głaskania, karmienia i zabawy z papugami to niepowtarzalna okazja na zapoznanie się z naturą tych ptaków na własne oczy. Zaangażowani pracownicy opowiedzą o swoich podopiecznych pokazując, że papugi to niezwykle inteligentne zwierzęta.

Podsumowanie

Gdańsk pełen jest miejsc, które mogą przybliżać do natury na wiele różnych sposobów. Aby odwiedzić je wszystkie, warto spędzić w Trójmieście co najmniej kilka dni. Szczególnie polecamy jeden z hoteli na Starym Mieście, który będzie idealną bazą wypadową na turystyczne podboje!

 


Artykuł powstał przy współpracy z https://www.hoteldlugitarg.pl