Tanie wycieczki na wakacje

planowanie z mapą

Kto z was już odlicza dni do okresu wakacyjnego? Dla niektórych jest to zbyt wcześnie — jednak na pewno jest już taka grupa osób pracujących ciężko pięć dni w tygodniu, dla których wakacje to prawdziwe zbawienie. Niestety, wakacje kojarzą się z dużym wydatkiem, nie tylko za sam przejazd czy przelot, ale także już na miejscu. A co by było, gdybyśmy pokazali wam kilka miejsc, w których za wszystkie przyjemności zapłacicie dosłownie grosze? W tym roku wakacje was nie zrujnują finansowo!

Egzotyczny Wietnam

rowerzysta w wietnamieTanie loty do odległych krajów to świetna szansa na odpoczynek, który nie wyczyści naszego konta. Jednym z takich krajów jest stosunkowo nieznany polskiemu turyście Wietnam, znajdujący się w Azji południowo-wschodniej. Życie tam jest naprawdę tanie, gdyż za około 3 złote możemy zjeść obiad a za dopłatą kolejnych 2 złotych wypić butelkę lokalnego piwa. No dobrze a co z noclegiem? Otóż w stolicy tego państwa Ho Chi Minh znajdziemy miejsca, w których za spędzenie nocy zapłacimy niecałe 15 złotych. A gdy znudzi was to miasto, za około 250 złotych kupicie sobie motor, którym pojedziecie do innych zakamarków tego państwa!

Tropikalny Honduras

A teraz coś z innej beczki – Honduras. To drugie co do wielkości państwo w Ameryce Środkowej. Największym wydatkiem przy tej podróży będzie lot, który może być drogi, gdy nie upolujemy okazji. Jednak samo życie na tej rajskiej wyspie to naprawdę grosze. Nasz odpoczynek może być zróżnicowany, gdyż przez coraz większą ilość kurortów w tym państwie dostajemy w ręce możliwości opalania się w prażącym słońcu z drinkiem w ręce, a gdy poczujemy się znudzeni, możemy skorzystać z chociażby wycieczek z nurkowaniem?

Łotwa?

wakacje na ŁotwieJeżeli natomiast szukacie czegoś nieco bliżej Polski, to zalecamy odwiedzenie naszych sąsiadów z Łotwy. Ryga to coraz popularniejsze miejsce na szybki, niezobowiązujący wypad. Z jednej strony, mamy tam do czynienia z niesamowitą architekturą i historią całego miasta, a na dodatek możemy się tam świetnie bawić, w jednym z klubów czy pubów, poznając nowe osoby. Weekendowy wypad na Łotwę to koszt około 250 – 300 złotych. Przeżyjecie taki wydatek prawda?

Podsumowanie

Wakacje za granicami naszego kraju wcale nie muszą rujnować naszego portfela. Czasami tanie i ciekawe wycieczki są na wyciągnięcie ręki, a jedyne co musimy zrobić to je znaleźć! Polska to piękny kraj, jednak czemu nie zaryzykować i nie wybrać się na przykład do Wietnamu, aby przełamać monotonię?