Pierwsza podróż autostopem

autostopowicz czeka

W wielu filmach na pewno widzieliście bohaterów, którzy porzucali swoje dotychczasowe życie i ruszali w podróż po świecie przy pomocy autostopów. Nie martwcie się, nie zachęcamy was do rzucania wszystkiego co dzieje się w waszym życiu. Autostop to wciąż świetny sposób na przygodę naszego życia, wypełnionego przez pracę, szkołę czy inne zawodowe obowiązku. Jak podróżować w ten sposób? Pozwólcie, że wam pomożemy!

Przygotowania

autostopowicz w trasieZanim udamy się na wspomnianą wcześniej przygodę, warto się do niej odpowiednio przygotować. Oczywiście nie chodzi tutaj zabranie trzech przedmiotów do plecaka niczym w filmach, ale o rzetelne przygotowanie się do całej podróży. W naszym plecaku powinny znaleźć się namiot, karimata i śpiwór (nigdy nie wiemy, gdzie będziemy musieli spędzić noc), dobrej jakości mapa, GPS czy odpowiednia ilość ubrań. Warto też wiedzieć jak wygląda droga do naszego miejsca docelowego, pozwoli to nam na odpowiednie zaplanowanie pożądanej trasy. W sprawach bezpieczeństwa nigdy nie zaszkodzi mieć środki bezpieczeństwa, takie jak nóż czy gaz pieprzowy.

Jak to zrobić?

Aby złapać nasz transport, ważne jest, aby ustawić się w miejscu, które da nam czekający autostopowicznajwiększe szanse. Bramki na autostradach, parkingi czy stacje benzynowe to świetne miejsce, aby „złapać stopa”. Gdy jednak będziemy w trasie, musimy zadbać o to, jak wyglądamy. Ubierzmy się najzwyczajniej i nie ukrywajmy w żaden sposób naszego bagażu. To znacznie podniesie naszą wiarygodność w oczach kierowców! Gdy już ktoś się zatrzyma, wystarczy zapytać, czy dana osoba jedzie do miasta, które nas interesuje i jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to właśnie jedziemy na miejscu pasażera!

Podsumowanie

Pierwsza podróż autostopowa to mnóstwo nerwów i niepewności. Czy uda mi się dojechać na miejsce? Czy dotrę tam bezpiecznie? Te obawy są czymś naturalnym, jednak dobrze wiemy, że bez podjęcia ryzyka nie ma przygody! Do przygody autostopowej trzeba się po prostu przygotować i będzie to czas naszego życia!