Jak wybrać łóżeczko turystyczne dla dziecka

Podróżowanie z dziećmi nie jest w dzisiejszych czasach niczym niezwykłym ani trudnym. Na rynku istnieje szeroki wachlarz produktów, które ułatwią każdą podróż np. chusty i nosidła, podgrzewacze butelek, a nawet składana wanienka czy wygodne łóżeczko turystyczne dla dziecka. Warto przed wyjazdem stworzyć własną listę niezbędnych akcesoriów.

Kiedy warto zabrać własne łóżeczko turystyczne?
Obecnie wiele obiektów noclegowych wychodzi naprzeciw potrzebom rodzin podróżujących z dziećmi oferując dodatkowe udogodnienia w czasie pobytu. Często są to specjalnie wyznaczone strefy zabaw, dodatkowe wysokie krzesełka w restauracjach czy łóżeczka dla najmłodszych w pokojach. Niestety wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę objazdową lub nocując na campingu, nie zawsze można liczyć na takie udogodnienia. Wówczas warto zabrać własne łóżeczko.

Rodzaje łóżeczek turystycznych
Łóżeczko turystyczne dla dziecka z oczywistych względów różni się od klasycznych łóżeczek. Te domowe przeważnie zrobione są z drewna, dlatego w podróży okazałyby się zbyt ciężkie i niepraktyczne. Łóżeczka na podróż powinny być lekkie i przewiewne. Są to modele, które w łatwy sposób można rozłożyć i złożyć, bez wykorzystywania do tego skomplikowanych narzędzi.
Bardzo popularnym rozwiązaniem w przypadku młodszych dzieci jest łóżeczko turystyczne z przewijakiem. Pozwala ono na bezpieczne i spokojne przewinięcie dziecka w każdych warunkach. Kolejnym udogodnieniem są łóżeczka dwupoziomowe, w których można regulować wysokość materaca w zależności od wieku dziecka, dokładnie tak jak w zwykłych łóżeczkach.

Dodatkowe akcesoria
Łóżeczko turystyczne dla dziecka bardzo często zakupić można wraz z dodatkowymi akcesoriami. Do najpopularniejszych należą zadaszenie oraz moskitiera, szczególnie przydatna podczas letnich wojaży. Dodatkowo łóżeczka mogą być wyposażone w boczne organizery lub posiadać możliwość zamontowania karuzelki. Rodzice dzieci, które usypiają bujane, mogą wybrać model z płozami, które umożliwiają dodanie funkcji bujania.

Które łóżeczko wybrać?
Przed zakupem łóżeczka turystycznego warto dokładnie zastanowić się nad potrzebami dziecka. Nie ma sensu kupować łóżeczka z karuzelką lub płozami jeśli dziecko ich nie lubi. Natomiast łóżeczko turystyczne z przewijakiem będzie z pewnością świetnym wyborem dla każdego malucha noszącego pieluchy. Przed zakupem koniecznie trzeba też sprawdzić wielkość modelu przed i po złożeniu, jego wagę oraz intuicyjność rozkładania. Dobrze byłoby wybierać modele sprawdzonych marek, które gwarantują użycie do produkcji tylko wysokiej jakości certyfikowanych materiałów. Zapewni to spokojny sen zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Więcej znajdziesz na DwaMichaly.pl