AirBnB: o co w tym chodzi?

jasny pokój

Wielu z nas uwielbia podróżować, jednak nie zawsze możemy pochwalić się odpowiednią sumą pieniędzy na koncie bankowym, przez co dużą ilość potencjalnych podróży nie dochodzi do skutku. Zastanówmy się jednak, co zazwyczaj pochłania największą część naszego budżetu. Otóż jest to nocleg! A gdyby istniał inny, znacznie tańszy sposób na odpoczynek w nowych miejscach?

Jak to działa?

Taką szansą w ostatnich latach stało się działające na zasadzie w myśli z duchem sharing economy (ekonomia dzielenia) AirBnB. Jest ono niejako rozwiązaniem problemów, z jakimi zmagają się ludzie podróżujący po całym świecie, szukając taniej opcji na nocleg. To po prostu serwis zrzeszający ludzi wynajmujących prywatne kwatery – czy to całe mieszkania, domy, lub pojedyncze pokoje w nim – w krótkim okresie. W ten sposób omijamy wszelkie zapłaty dla pośredników, a nasze pieniądze wędrują wprost do kieszeni wynajmujących. Dzięki tej aplikacji momentalnie jesteśmy w stanie nawiązać kontakt z właścicielem danej kwatery!

ciemny pokój

Od A do Z

No dobrze, ale jak to działa? Zaczynamy od wyszukiwania idealnej oferty, czyli kanapa w pokojuw aplikacji wpisujemy miasto, w którym chcemy przebywać i ustawiamy wszystkie filtry takie jak cena czy ilość miejsc noclegowych. Następnie przeglądamy zdjęcia, poszukując czegoś, co akurat przyciągnęło naszą uwagę. Warto wtedy również spojrzeć na to, jakie reguły panują w naszym potencjalnym miejscu pobytu, gdyż może się okazać, że na przykład na terenie całej posesji zakazane jest palenie tytoniu. Czas na kontakt z właścicielem oczywiście, jeżeli znaleźliście coś dla siebie! W sprawie płatności musimy pamiętać, że jest ona uiszczana z góry, dlatego upewnijcie się, że jest to „ta jedyna” kwatera!

Podsumowanie

AirBnB ma swoje plusy i minusy. Przeciwnicy takiego rozwiązania często mówią o tym, że wspomniana wcześniej płatność z góry jest problematyczna. Za to fani aplikacji i rozwiązania cenią sobie prostotę takiego działania przy atrakcyjnie niskich cenach. A ty? Czy korzystasz z AirBnB?